Pranešimai

Kontaktiniai asmenys žiniasklaidai

Lina Paškevičiūtė

Pirmininkė

lina@akoalicija.lt

Tel.: +370 610 30909


Temos: Nacionalinis pažangos planas, miškai ir biologinė įvairovė.

Karolina Gurjazkaitė

Aplinkosaugos ekspertė

karolina@akoalicija.lt

Tel.: +370 630 55820


Temos: kaimo plėtra, žemės ūkis, upės, užtvankos, žuvų migracija.

Virš 50 Baltijos šalių organizacijų kviečia Baltijos šalių lyderius kovoti su klimato kaita

2020-10-13 Baltijos šalių aplinkosaugos, visuomenės, verslo, mokslo bei jaunimo organizacijos prieš Briuselyje vyksiantį Vadovų Tarybos susitikimą išplatino bendrą kvietimą Baltijos šalių lyderiams palaikyti ambicingus tikslus kovoje su klimato kaita.

Plačiau...

Aplinkosaugos koalicija įvertino partijų rinkimų programas: kurios žada sukti žaliuoju keliu?

2020-09-30 Tai, kokias partijas išsirinksime smarkiai atsilieps ir tam, kaip bus tvarkomasi su šiuo metu Lietuvai ir Europai svarbiausiais aplinkosaugos klausimais. Aplinkosaugos koalicijos atliktas partijų rinkimų programų vertinimas rodo, kad partijų ambicijos klimato kaitos, gyvosios gamtos apsaugos, žiedinės ekonomikos ir kitose srityse smarkiai išsiskiria: vienos demonstruoja gana neblogą aktualijų išmanimą, o kitos kai kurias temas visiškai ignoruoja.

Plačiau...

Mokslininkai ir aplinkosaugininkai susivienijo prieš J. Imbraso iniciatyvą įteisinti išskirtinę paramą hidroelektrinių veiklai

2020-09-11 Mokslininkai ir aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų atstovai LR Seimui pateikė poziciją, prieštaraudami rugsėjo 3 d. Seimo nario ir Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Juozo Imbraso iniciatyvai keisti LR Vandens įstatymą, siekiant įteisinti paramą hidroelektrinių operatoriams ir taip sudaryti išskirtines sąlygas hidroenergetikos verslui vykdyti savo veiklą.

Plačiau...

Aplinkosaugos koalicija: teikėme siūlymus Medžioklės taisyklėms, siekdami aukštesnių etikos standartų, tačiau jie buvo ignoruojami

2020-05-13 Šią savaitę visuomenė ir politikai skyrė daug dėmesio aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos patvirtintai naujai Medžioklės taisyklių redakcijai, kuria buvo įteisinti lankai, naktinė medžioklė su šunimis bei padaryta kitų nepriimtinų pakeitimų.

Plačiau...

Kodėl išbraukti lankus nepakanka - reikia atšaukti visus Medžioklės taisyklių pakeitimus

2020-05-12 Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pasirašytoje Medžioklės taisyklių redakcijoje įteisinti lankai medžioklėje susilaukė didžiulio visuomenės ir politikų dėmesio bei pasipiktinimo. Po kritikos lavinos šiandien ministras paskelbė apie sprendimą išbraukti lankus iš atnaujintų Medžioklės taisyklių. Tačiau to nepakanka.

Plačiau...

Aplinkosaugos koalicija: K. Mažeikos patvirtinti Medžioklės taisyklių pakeitimai turi būti atšaukti

2020-05-10 Gegužės 8 dieną aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pasirašė naują Medžioklės taisyklių redakciją, kuria įteisinama medžioklė lankais, taip pat priimti kiti medžioklės suvaržymus mažinantys ir medžioklės kontrolę galimai silpninantys pakeitimai.

Plačiau...

Aplinkosaugos koalicija: koronavirusas neturi tapti priedanga žalingiems sprendimams

2020-03-20 Šiandien, pasaulinę Žemės dieną, Aplinkosaugos koalicija kreipėsi į Prezidentą, Seimo Pirmininką, Ministrą Pirmininką ir Aplinkos ministrą, prašydama užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama susiklosčiusia situacija dėl koronaviruso pandemijos.

Plačiau...

ŽŪM patvirtino vilkų žalos prevencinių priemonių rėmimo taisykles

2020-02-17 Aplinkosaugos koalicijos ir AAG „Baltijos vilko“ pranešimas spaudai apie Žemės ūkio ministerijos patvirtintas vilkų žalos prevencinių priemonių rėmimo taisykles.

Plačiau...

Nevyriausybininkai: Nacionalinis pažangos planas dešimtmečiui numato plėtrą "Grigeo" modeliu

2020-01-16 Šiandien vykusioje spaudos konferencijoje aplinkosauginių NVO atstovai atkreipė dėmesį, kad Vyriausybė ateinantį dešimtmetį ir toliau planuoja tik imituoti aplinkos apsaugą. Jų teigimu, kaip „Grigeo“ ekologiškumas, panašu, buvo skirtas tik viešiesiems ryšiams, taip ir Lietuvos aplinkosauga ​–​ tik atsiskaitymui Europos Sąjungai.

Plačiau...

Aplinkosaugos ir vartotojų organizacijos kviečia boikotuoti „Grigeo“ produkciją

2020-01-08 Šiandien Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas ir Aplinkosaugos koalicija pakvietė Lietuvos vartotojus susilaikyti nuo „Grigeo“ įmonių grupės gaminių įsigijimo, iš esmės taip paskelbiant produkcijos boikotą.

Plačiau...

Aplinkosaugos koalicija: klimato krizė yra nacionalinio saugumo klausimaS

2019-09-27 Aplinkosaugos koalicija pasigenda ambicingų Lietuvos veiksmų sprendžiant klimato kaitos krizę ir dalyvauja šiandien vyksiančiose Eitynėse už ateitį, pabrėždama, kad klimato ir ekologinė krizės yra Lietuvos nacionalinio saugumo klausimas, kuris turi būti sprendžiamas ryžtingai ir neatidėliojant.

Plačiau...

Ministre, Lietuvai reikia stipraus aplinkosaugos lyderio

2019-06-20 Aplinkosaugos nevyriausybinių organizacijų koalicija pateikė atvirą laišką aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai.

Plačiau...

Tvarios finansinės paslaugos: pasirinkti padės ekspertai, apsispręs vartotojai

2019-03-15 Lietuvoje netrukus pradės veiklą Tvarių finansų stebėsenos grupė (TFSG), pateiksianti vartotojams rekomendacijas, kokių finansinių institucijų paslaugas vartoti, o kurių – vengti.

Plačiau...

Premjere, reikia aplinkos ministro

2019-02-12 Pranešimas spaudai su pozicija dėl aplinkos ministro (ne)skyrimo

Sveika aplinka ir turtinga gamta yra Lietuvos visuomenės turtas. Už tai atsakinga ministerija neturėtų tapti tarpinstitucinių nesutarimų įkaitu. Ministerija privalo turėti vadovą, kad dirbtų kryptingai ir būtų tinkamai atstovaujama aukščiausiu lygiu. Todėl raginame ministrą pirmininką Saulių Skvernelį užtikrinti, kad kuo greičiau pradėtų dirbti tinkamą kvalifikaciją ir vertybes turintis aplinkos ministras.

Pranešimas...