Paroda „Augintojai“

Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkos saugojimą, Aplinkosaugos koalicija pakvietė fotomenininką Kęstutį Žilionį sukurti fotopasakojimus apie žmones, kurie puoselėja aplinką, augina ne tik ekologiškus produktus, bet ir savo darnų santykį su gamta. Taip gimė 16-os fotografijų projektas, kurį papildo užrašytos istorijos apie parodos herojus. Pasitelkdami meną klausiame, kodėl ne visi išdrįsta rinktis gamtai draugišką ūkininkavimą ir kaip, kiekvienas iš mūsų, rinkdamasis vietinių ūkininkų produktus, gali prisidėti prie gamtos puoselėjimo?

„Mūsų kasdieniai pasirinkimai turi aiškias pasekmes. Gali būti, kad džiaugsimės parduotuvėje nusipirkę pigesnių daržovių, tačiau chemija, kuri naudojama užauginti pigioms daržovėms, užteršia vandenis, skurdina dirvožemį. Todėl iš tiesų džiaugtis nebrangiu maistu gali tik tie, kurie nesupranta, kaip gamtoje viskas susiję. Žemės ūkio tvarumas yra vienas iš didžiausių šio laikotarpio iššūkių. Ir ūkininkai, ir vartotojai prisidedame prie aplinkosaugos problemų. Bet galime keisti savo įpročius, ieškoti sveikų produktų ir remti gamtai draugiškus ūkius. Tvarus ūkininkavimas gali tapti mūsų sąjungininku įveikiant klimato kaitos ir biologinės įvairovės nykimo krizes. Tačiau tam reikia sąmoningų sprendimų ir pasiryžimo. Norime įkvėpti visus apsvarstyti savo gyvenimo būdą ir susipažinti su išskirtiniais žmonėmis, kurie išdrįso ūkininkauti kitaip ir puoselėti aplinką,” – mintimis dalinasi aplinkosaugos ekspertė Karolina Gurjazkaitė.

Apie fotografijų autorių

Kęstučio Žilionio kūrybinis kelias prieš dešimt metų prasidėjo Lietuvoje, kur jis studijavo taikomąją fotografiją Vilniaus dizaino kolegijoje. Vėliau persikėlęs į Londoną jis tęsė darbus fotografuodamas įvairius mados ir komercinius projektus. Kęstutis viską stengiasi fiksuoti kaip dokumentiką, priimdamas fotografiją kaip sustabdytą momentą, laiko įrodymą. Tai skatina fotografą žvelgti į savo darbus kaip į skirtingus žanrus apjungiančius kūrinius. „Galimybė susipažinti ir užfiksuoti ūkininkaujančių žmonių portretus leido iš arti pamatyti tai, kaip ateityje turėsime gyventi – atsakingai rinkdamiesi ir priimdami sprendimus, kurie padės kurti tvaresnę aplinką. Fiksuodamas šių žmonių portretus stengiausi atskleisti tai, su kokia meile ir rūpesčiu jie rūpinasi aplinka ir kaip atkakliai siekia tikslų, nors ir susiduria su dideliais iššūkiais”, – apie projektą „Augintojai” sako fotografas Kęstutis Žilionis.

Lapkričio 17–30 dienomis fotografijų paroda „Augintojai“ eksponuojama Seimo II rūmų 1 aukšto (prie kavinės) galerijoje.

Akimirkos iš parodos atidarymo Miesto laboratorijoje, Sapiegų parke Vilniuje š.m. birželio 7 dieną

Jei norite eksponuoti parodą savo krašte, parašykite mums į info@akoalicija.lt.