Naujienos
2021-02-21 Koronaviruso krizė pabėrė ne tik rūpesčių, bet ir pinigų. Europos Sąjunga savo narėms žada milijardus eurų atsigavimui po pandemijos, tik suplanuok kaip juos panaudosi. Kaip ir kur bus paskirstyti šie milijardai, kur nueis pinigai? Kas visa tai sužiūrės?
2021-02-12 Viešosioms konsultacijoms pateiktoje Renovacijos strategijos versijoje nėra įtraukta biologinės įvairovės apsaugos tema. Siūlome į Renovacijos strategiją įtraukti atskirą skyrių dėl biologinės įvairovės ir buveinių apsaugos ir būklės gerinimo. Šiame skyriuje turi būti nagrinėjama renovacijos įtaka biologinei įvairovei ir buveinėms.
2020-01-27 Dalyvavome SGMD organizuojamoje konferencijoje „Kiek duoda tiek imk: ar principas pritaikomas gamtos ištekliams?“. Kviečiame žiūrėti Aplinkosaugos koalicijos pirmininkės Linos Paškevičiūtės pranešimą: "Ar gamtinės vertybės saugomose teritorijose yra saugios?" (žiūrėti nuo 01:06:16).
2020-01-27 Dalyvavome SGMD organizuojamoje konferencijoje „Kiek duoda tiek imk: ar principas pritaikomas gamtos ištekliams?“. Kviečiame žiūrėti Aplinkosaugos koalicijos pirmininkės Linos Paškevičiūtės pranešimą: "Strateginių dokumentų įtaka ir veikimas" (žiūrėti nuo vaizdo įrašo pradžios).
2021-02-11 NVO įtraukimas į sprendimų priėmimą dažnai yra nesavalaikis ir nepakankamas. Aplinkos ministerijai išsiuntėme raštą su pasiūlymais, kokius situaciją gerinančius pakeitimus būtų galima atlikti neatidėliojant.
2021-01-27 mūsų atstovė dalyvavo LR Seimo aplinkos apsaugos komiteto posėdyje dėl užtvankų ir hidroelektrinių tvarumo.
2020-12-16 išsiuntėme papildytą pasiūlymų santrauką dėl biologinės įvariovės apsaugos ir atkūrimo. Pirmą pasiūlymų redakciją Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkei ir kandidatams į aplinkos, žemės ūkio ir susisiekimo ministrus išsiuntėme gruodžio 1 d., kai buvo pradėta rengti Vyriausybės programa.
2020-11-08 susipažinę XVIII-osios vyriausybės programa pateikėme jai pasiūlymus. Sveikiname įsipareigojimą „eiti Europos žaliojo kurso priešakyje ir palaikyti ambicingiausius Europos Sąjungos klimato kaitos suvaldymo tikslus. Neramina, kad Vyriausybės programoje žaliasis kursas nėra pagrindinė ekonomikos augimo strategija.
2020-11-24 Atsižvelgiant Vilniaus miesto savivaldybės ir Žaliosios politikos instituto surengtą Vilniaus aplinkos apsaugos forumą ir jo metu vykusias diskusijas, teikiame pasiūlymus nacionaliniams teisės aktams ir politikos formavimo procesams dėl prioritetinių biologinės įvairovės apsaugos ir atkūrimo veiksmų ir priemonių Vilniaus mieste.
2020-11-24 Skaitėme pranešimą Prezidento iniciatyvos „Žalia Lietuva“ penktojoje nuotolinėje diskusijoje, skirtoje nevyriausybinio sektoriaus atstovams.
2020-11-19 Dalyvavome seminare "Vilniaus aplinkos būklė – kur esame?" ir pristatėme biologinės įvairovės apsaugos ir atkūrimo galimybes Vilniaus mieste. Seminaras yra sudėtinė Vilniaus aplinkos forumo 2020 dalis.
2020-11-03 Klimato kaita, biologinės įvairovės nykimas ir aplinkos būklės blogėjimas kelia egzistencinę grėsmę Lietuvai, Europai ir pasauliui. Spręsdama iškilusią egzistencinę grėsmę, Lietuva kartu su Europa žengia darnaus vystymosi ir Žaliojo kurso keliu.
2020-10-29 Būsimas Seimas ir Vyriausybė turės reikšmingą vaidmenį pertvarkant dabartinę, gamtos išteklius eikvojančią ekonomiką į tvarią, tausojančią ateities ekonomiką. Klimato krizė, spartus biologinės įvairovės nykimas ir aplinkos būklės blogėjimas kelia egzistencinę grėsmę Lietuvai, Europai ir pasauliui.
2020-10-05 Stebime nevyriausybinių organizacijų ir institucijų teikiamas pastabas LRBP sprendiniams ir norime išreikšti susirūpinimą, kad siūlomi LRBP sprendiniai ne tik nėra ambicingi ieškant sprendimų susidariusioms šalies aplinkosauginėms problemoms, bet potencialiai skatintų nedarnią plėtrą ir galėtų turėti neigiamą poveikį valstybės aplinkos būklei, biologinei įvairovei ir visuomenės gerovei.
2020-09-24 Teigiamai vertiname ir pritariame, kad Lietuvos žemės ūkio sektorius yra netvarus ir reikalauja pertvarkos, kad keistųsi į aplinkosauginiu požiūriu tvarų, žiedinės ekonomikos principais paremtą sektorių.
2020-09-10 Mes, Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų atstovai ir mokslininkai, norime atkreipti dėmesį į Seimo nario Juozo Imbraso iniciatyvą keisti Lietuvos Respublikos vandens įstatymą siekiant dabartinius hidroelektrinių operatorių įsipareigojimus reglamentuoti kaip valstybės subsidijuojamas viešąsias paslaugas.
2020-08-07 Pateikėme pasiūlymus dėl Nacionalinio pažangos plano atnaujinimo.
2020-07-27 Mūsų principinis pasiūlymas Plėtros programai yra siekti, kad žemės ūkio ir žuvininkystės sektoriai vystytųsi darniai, šių sektorių augimas būtų suderintas su aplinkosauginiais ir Žaliojo kurso tikslais.
2020-07-21 Šalyje yra inventorizuota apie 1,200 užtvankų, tačiau manoma, kad jų yra šimtais daugiau. Dešimtys ar net šimtai šių užtvankų yra apleistos, bešeimininkės, dažnai niekas neprisiima atsakomybės už jų priežiūrą, avarinės būklės panaikinimą. Būtent tokia buvo ir užtvanka Bražuolės upėje.
2020-07-01 Aplinkosaugos koalicija kalbino miškų gamtotyros ekspertą dr. Žydrūną Preikšą apie medžių mikrobuveines.
2020-06-23 Pasaulio mokslininkai, institucijos, nevyriausybinių ir įvairių kitų organizacijų atstovai skelbia, kad natūralios gamtos, ypač miškų ir sengirių išsaugojimas ir atkūrimas yra vienas iš efektyviausių būdų spręsti klimato kaitos ir biologinės įvairovės nykimo keliamus iššūkius.
2020-06-18 Aplinkosaugos koalicija kalbino ekologą Vytautą Uselį.
2020-06-15 Aplinkosaugos koalicija kalbino gamtininką Mindaugą Lapelę, dirbantį Dzūkijos nacionaliniame parke jau 25 metus.
DĖL MEDŽIOKLĖS TAISYKLIŲ PAKEITIMŲ PROJEKTO
2020-05-21 Teikiame savo pastabas ir pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. birželio 27 d. įsakymo Nr. 258 „Dėl Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo projekto (toliau – Projektas).
konferencijA „Natura 2000 tinklo plėtra: kaip suderinti gamtos ir savininkų interesus?“
2020-05-20 vyko virtuali konferencijoje dėl „Natura 2000“ tinklo plėtros. Konferenciją organizavo Seimo aplinkos apsaugos komitetas.
Aplinkosaugos koalicija: teikėme siūlymus Medžioklės taisyklėms, siekdami aukštesnių etikos standartų, tačiau jie buvo ignoruojami
2020-05-13 Šią savaitę visuomenė ir politikai skyrė daug dėmesio aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos patvirtintai naujai Medžioklės taisyklių redakcijai, kuria buvo įteisinti lankai, naktinė medžioklė su šunimis bei padaryta kitų nepriimtinų pakeitimų.
2020-05-12 Pasirašykite peticiją, kuri reikalauja meluojančio aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos atleidimo iš ministro pareigų, jam tiesiogiai pavaldžios viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės atleidimo iš viceministrės pareigų ir jo slapčia priimto įsakymo atšaukimo.
Kodėl išbraukti lankus nepakanka - reikia atšaukti visus Medžioklės taisyklių pakeitimus
2020-05-12 Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pasirašytoje Medžioklės taisyklių redakcijoje įteisinti lankai medžioklėje susilaukė didžiulio visuomenės ir politikų dėmesio bei pasipiktinimo. Po kritikos lavinos šiandien ministras paskelbė apie sprendimą išbraukti lankus iš atnaujintų Medžioklės taisyklių. Tačiau to nepakanka.
Dėl nepasitikėjimo Aplinkos ministru K. Mažeika
2020-05-11 Reaguodami į 2020 m. gegužės 8 d. Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-268 pakeistas Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, kuomet Aplinkos ministras K. Mažeika vienašališkai patvirtino su visuomene nederintą jų punktą, įteisinantį galimybę Lietuvoje medžioti lankais, taip pat - neatsižvelgė į nevyriausybinių organizacijų siūlymus kitiems pakeitimams, tokiems kaip leisti medžioti visus žuvlesius paukščius žuvininkystės tvenkiniuose, norime išreikšti susirūpinimą Aplinkos ministerijos valdymu nesilaikant demokratinės teisėkūros ir elementarios gamtosaugos etikos principų.
Aplinkosaugos koalicija: K. Mažeikos patvirtinti Medžioklės taisyklių pakeitimai turi būti atšaukti
2020-05-10 Gegužės 8 dieną aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pasirašė naują Medžioklės taisyklių redakciją, kuria įteisinama medžioklė lankais, taip pat priimti kiti medžioklės suvaržymus mažinantys ir medžioklės kontrolę galimai silpninantys pakeitimai.
DĖL LR SPECIALIŲJŲ ŽEMĖS NAUDOJIMO SĄLYGŲ ĮSTATYMO PAKEITIMŲ
2020-05-05 Kreipiamės į LR Seimos Aplinkos apsaugos komiteto narius dėl LR Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pakeitimų.
DĖL MIŠKŲ ĮSTATYMO PAKEITIMO PROJEKTO
2020-04-30 Teikiame pasiūlymus ir pastabas dėl Seimui pateiktų Miškų įstatymo pakeitimų. Manome, kad Aplinkos ministerijos parengtame projekte numatyti pakeitimai yra nepakankami, kad būtų sustiprintos ekologinės ir socialinės miško funkcijos ir būtų priartėta prie kompromiso tarp ūkinių ir neūkinių miško teikiamų naudų.
APLINKOSAUGOS KOALICIJOS SIŪLYMAI KEISTI MEDŽIOKLĖS TAISYKLES
2020-04-17 (Santrauka) Medžioklė turi būti reglamentuojama ir vykdoma taip, kad nedarytų neigiamo poveikio biologinei įvairovei, būtų pagrįsta biologinės įvairovės apsaugos ir konfliktų valdymo poreikiu, užtikrintų kiek galima etiškesnį elgesį su medžiojamaisiais gyvūnais.
DĖL MEDŽIOKLĖS TAISYKLIŲ PAKEITIMŲ PROJEKTO
2020-04-17 Teikiame pastabas ir pasiūlymus Aplinkos ministro įsakymo „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. birželio 27 d. įsakymo Nr. 258 „Dėl Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ projektui.
PASIŪLYMAI MEDŽIOKLĖS TAISYKLĖMS IR PASTABOS SIŪLOMIEMS PAKEITIMAMS
2020-03-31 Pateikėme pastabas medžiotojų organizacijų parengtam Medžioklės taisyklių projektui bei savo siūlymus Medžioklės taisyklėms.
DĖL SIŪLOMOS MINISTERIJŲ REORGANIZACIJOS DERINIMO SU VISUOMENE
2020-03-27 Kreipiamės, reaguodami į Vyriausybei pateiktus teisės aktų projektus, kuriais planuojama sukurti Darnios ekonomikos, energetikos ir klimato ministeriją, reorganizuojant Energetikos ministeriją, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją bei perkeliant iš Aplinkos ministerijos tokias sritis kaip klimato kaita ar žiedinė ekonomika.
Pastabos miškO kirtimų taisyklių pakeitimams
2020-03-25 Pateikėme pastabas Miško kirtimų taisyklių paikeitimams, kurie atliekami atsižvelgiant į įsigaliojusio LR Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo nuostatas, susijusias su EB svarbos buveinėmis ir saugmomis rūšimis.
Aplinkosaugos koalicija: koronavirusas neturi tapti priedanga žalingiems sprendimams
2020-03-20 Šiandien, pasaulinę Žemės dieną, kreipėmės į Prezidentą, Seimo Pirmininką, Ministrą Pirmininką ir Aplinkos ministrą, prašydama užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama susiklosčiusia situacija dėl koronaviruso pandemijos.
DĖL APLINKOSAUGOS SRITIES TEISĖKŪROS KORONAVIRUSO KRIZĖS METU
2020-03-20 Pasaulinę Žemės dieną kreipėmės į Prezidentą, Seimo Pirmininką, Ministrą Pirmininką ir Aplinkos ministrą, prašydami užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama susiklosčiusia situacija dėl koronaviruso pandemijos.
Nepritariame aplinkos ministro įsakymo projektui dėl punios šilo
2020-02-25 Išsiuntėme oficialų raštą Aplinkos ministerijai, palaikydama VšĮ „Baltijos aplinkos forumo“ pateiktas pastabas ir iškeltus klausimus dėl Punios šilo apsaugos.
Pasiūlymai vilkų žalos prevencinių priemonių vertinimui
2020-02-24 Išsiuntėme oficialų raštą atsakingoms institucijoms su pasiūlymais vilkų žalos prevencinių priemonių vertinimui ir informacijos apie jų efektyvumą rinkimui.
ŽŪM patvirtino vilkų žalos prevencinių priemonių rėmimo taisykles
2020-02-17 Kartu su AAG „Baltijos vilko“ išsiuntėme pranešimą spaudai apie Žemės ūkio ministerijos patvirtintas vilkų žalos prevencinių priemonių rėmimo taisykles.
PASIŪLYMAI prevencinių priemonių prieš vilkus taisyklėms
2020-01-30 Žemės ūkio ministerijai pateikėme pasiūlymus dėl prevencinių priemonių taikymo prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą įgyvendinimo taisyklių.
Aplinkosaugos koalicija kreipėsi į parlamentines partijas
2020-01-22 Išsiuntėme visoms parlamentinėms partijoms bendrą Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų ir visuomeninių judėjimų kreipimąsi.
APLINKOSAUGOS KOALICIJA LRT FORUME
2020-01-21 „Neatsakingas verslas, kaip „Grigeo“, yra sergančios aplinkosaugos sistemos simptomas“, – teigė Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė vakar vykusiame LRT forume.
JEI NORIME ŽALESNĖS IR ŠVARESNĖS LIETUVOS – TURIME IMTIS ESMINIŲ POKYČIŲ IR UŽTIKRINTI DARNŲ VYSTYMĄSI
2020-01-16 Lietuvos aplinkosauginės nevyriausybinės organizacijos ir judėjimai viešai kreipėsi į LR Prezidentą, LR Ministrą pirmininką, LR Seimo pirmininką ir LR Seimo narius, norėdami atkreipti dėmesį į dar tik įsigaliosiantį, bet jau dabar praeityje užstrigusį ir Europos žaliojo kurso neatitinkantį Nacionalinį pažangos planą.
Nevyriausybininkai: Nacionalinis pažangos planas dešimtmečiui numato plėtrą "Grigeo" modeliu
2020-01-16 Šiandien vykusioje spaudos konferencijoje kartu su kitų aplinkosauginių NVO atstovais atkreipėme dėmesį, kad Vyriausybė ateinantį dešimtmetį ir toliau planuoja tik imituoti aplinkos apsaugą. Jų teigimu, kaip „Grigeo“ ekologiškumas, panašu, buvo skirtas tik viešiesiems ryšiams, taip ir Lietuvos aplinkosauga – tik atsiskaitymui Europos Sąjungai.
KVIEČIAME BOIKOTUOTI „GRIGEO“ PRODUKCIJĄ
2020-01-09 (atnaujinta) Kartu su Lietuvos vartotojų organizacijų aljansu pakvietėme Lietuvos vartotojus susilaikyti nuo „Grigeo“ įmonių grupės gaminių įsigijimo, iš esmės taip paskelbdami produkcijos boikotą.
APLINKOSAUGOS KOALICIJOS PASTABOS IR PASIŪLYMAI NACIONALINIAM PAŽANGOS PLANUI
2020-01-06 Teikiame pastabas ir pasiūlymus Nacionalinio pažangos plano (toliau NPP) tikslams, uždaviniams ir poveikio rodikliams.
Koks ryšys tarp gyvulininkystės ir gamtosaugos?
2020-01-03 Baltijos Aplinkos Forumas aplinkosaugos specialistas Justas Gulbinas dirba su agrarine aplinkosauga ir pievų buveinių apsauga. Justas pasakoja, kuo skiriasi pramoninė gyvulininkystė nuo didelės gamtinės vertės ūkininkavimo.
Nitratų tarša
2019-12-12 Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, dėl nitratų taršos kenčia trečdalis Lietuvos upių ir ežerų. Pagrindinis šios taršos šaltinis – žemės ūkyje naudojamos trąšos. Dėl ariamosios žemės plėtros, vandens tarša nitratas nepaliaujamai auga toliau.
Dirvožemio degradacija
2019-12-06 Lietuvoje dirvožemio būklė yra itin prasta. Lietuvoje humuso (arba dirvožemio organinės anglies) kiekis yra beveik perpus mažesnis už ES vidurkį, ir nuolat mažėja.
DĖL LR NACIONALINIO ENERGETIKOS IR KLIMATO SRITIES VEIKSMŲ PLANO
2019-12-04 Teikiame pasiūlymus ir pastabas Lietuvos Respublikos nacionaliniam energetikos ir klimato srities veiksmų planui.
Kodėl brandūs miškai svarbūs kovoje su klimato kaita?
2019-11-26 Aplinkosaugos koalicijos miškų ekspertas Žydrūnas Preikša išskiria du miško tvarkymo prioritetus kovoje su klimato kaita – miškų ploto ir amžiaus didinimą.
Kaimo plėtra ir žemės ūkis
2019-11-22 Prasidėjo Aplinkos ministerijos organizuojama Klimato savaitė. Šios savaitės metu vyks renginiai, kurių metu bus diskutuojama, kaip reikėtų keistis kovoje su klimato krize.
naktinių taikiklių ir garso slopintuvų naudojimo medžioklėje įteisinimui - ne
2019-11-12 Nepritariame siūlomiems įstatymo pakeitimams, kuriais vėl siekiama įteisinti naktinių taikiklių ir garso slopintuvų naudojimą medžioklėje. Išsiuntėme raštą LR Seimui, ragindami Seimo narius neįtraukti siūlomo įstatymo projekto į savo darbotvarkę.
Pastabos miškų įstatymo pakeitimams
2019-11-11 Pateikėme pastabas Miškų įstatymo pakeitimams.
Prisidedame prie EISENOS "gIRIOS ATEINA Į VILNIŲ"
2019-10-25 Jungiamės prie Girių spiečiaus gedulingos iškirstų miškų eisenos ir palaikome valdžios atstovams jų keliamus reikalavimus.
kreipimasis į europarlamentarus dėl darnesnės BŽŪP
2019-10-22 Praeitą savaitę, Strasbūre, nevyriausybininkai, ūkininkai, aplinkosaugininkai ir kiti kreipėsi į Europos Parlamentą.
kaip ūkininkauti ir tausoti aplinką vienu metu?
2019-10-18 Ūkininkė ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro doktorantė Vilma Živatkauskienė itin daug dėmesio skiria aplinkos tausojimui ir biologinės įvairovės išsaugojimui.
Žemės ūkio poveikis lietuvos kraštovaizdžiui
2019-10-15 Istoriškai buvo dirbami mažesni laukai. Juose buvo auginama didesnė kultūrų įvairovė. Šie smulkūs, ekstensyvūs ūkiai sukūrė vertingą, mozaikišką kraštovaizdį, kuriame klestėjo buveinės ir biologinė įvairovė.
kokį poveikį Žemės ūkiui turi Besikeičiantis klimatas?
2019-10-09 Žemės ūkis yra vienas iš pažeidžiamiausių sektorių klimato kaitos akivaizdoje. Dėl klimato kaitos kyla grėsmė ir maisto saugumui.
kokį poveikį klimatui turi žemės ūkis?
2019-10-01 Augalininkystė ir gyvulininkystė 2017 m. buvo atsakinga už 21,5 proc. už visų šalyje išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD). Todėl kovoje su klimato kaita, būtina ieškoti sprendimų žemės ūkyje.
Aplinkosaugos koalicija: klimato krizė yra nacionalinio saugumo klausimaS
2019-09-27 Pasigendame ambicingų Lietuvos veiksmų sprendžiant klimato kaitos krizę ir dalyvauja šiandien vyksiančiose Eitynėse už ateitį, pabrėždama, kad klimato ir ekologinė krizės yra Lietuvos nacionalinio saugumo klausimas, kuris turi būti sprendžiamas ryžtingai ir neatidėliojant.
DĖL KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO BENDROJO PLANO
2019-09-19 Palaikydami Klaipėdos miesto bendruomenes, kreipiamės į Prezidentą dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrojo plano. Raginame užtikrinti, kad bendrasis planas būtų rengiamas atsižvelgiant ne tik į ekonominius, bet ir į aplinkosauginius bei socialinius aspektus.
kOKS ŪKININKAVIMO POVEIKIS BIOLOGINEI ĮVAIROVEI?
2019-09-13 Virš 80 proc. visos Lietuvos teritorijos yra vykdomo ūkinė veikla (žemės ūkis ir miškininkystė). Dėl ūkinės veiklos ir gamtinių išteklių pereikvojimo išnyko daug rūšių ir natūralių buveinių.
Intensyvinti ūkininkavimą ar tausoti išteklius?
2019-09-11 Žemės ūkis turi didelį poveikį Lietuvos ir Europos gamtai. Apleista ūkinė veikla ir jos intensyvėjimas yra dvi pagrindinės priežastys, dėl kurios nyksta biologinė įvairovė kaimiškame kraštovaizdyje.
dėl KOGENERACINIŲ ATLIEKŲ DEGINIMO JĖGAINIŲ IR ES APYVARTINIŲ TARŠOS LEIDIMŲ SISTEMOS
2019-09-05 UAB „Fortum Heat Lietuva“ ir UAB „Lietuvos energija“ pateikė Aplinkos ministerijai prašymą traktuoti veikiančias ir ateityje veiksiančias kogeneracines atliekų deginimo jėgaines ne kaip bendro deginimo įrenginius, o kaip komunalinių atliekų deginimo įrenginius, skirtus ne energijai gaminti, o komunalinėms atliekoms sudeginti. Reiškiame prieštaravimą šiam prašymui, nes taip tokios jėgainės būtų išimtos iš ES apyvartinių taršos leidimų sistemos ir pažeistų "teršėjas moka" principą.
Kas yra bendra žemės ūkio politika (BŽŪP)?
2019-09-05 ES Bendrai žemės ūkio politikos (BŽŪP) įgyvendinimui skiriamos lėšos sudaro apie 40 proc. viso Europos Sąjungos (ES) biudžeto. Iš BŽUP lėšų mokama parama kaimo plėtrai ir ūkininkams.
KOKĮ POVEIKĮ ŽEMĖS ŪKIS TURI APLINKAI LIETUVOJE?
2019-09-02 Ūkinė veikla yra vykdoma net 52.4 proc. Lietuvos teritorijos. Dėl intensyvaus ūkininkavimo, žemės ūkio poveikis yra neigiamas beveik visiems su aplinka susijusiems rodikliams.
DĖL VANDENŲ SRITIES PLĖTROS 2017-2023 M. PROGRAMOS PAKEITIMŲ
2019-07-25 Teikiame pasiūlymą dėl numatomų Vandenų srities plėtros 2017-2023 m. programos (toliau - VSPP) pakeitimų ir ilgalaikių tikslų, siekiant pagerinti vandenų būklę, žuvų migracijos sąlygas ir įgyvendinti ES Vandens pagrindų direktyvos tikslus.
Pasiūlymas DĖL LIETUVOS ŽEMĖS ŪKIO IR KAIMO PLĖTROS 2021-2027 M. STRATEGINIO PLANO
2019-07-05 Bendradarbiaudami su Lietuvos gamtos fondu ir Lietuvos ornitologų draugija pateikėme pasiūlymus Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2021-2027 m. strateginiam planui.
KREIPIMASIS DĖL NACIONALINĖS PAŽANGOS PROGRAMOS IR APLINKOS STRATEGINIŲ NUOSTATŲ TĘSTINUMO IR AMBICINGUMO
2019-07-02 Nacionalinė pažangos programa per daug svarbi Lietuvos ateičiai, kad būtų rengiama skubotai ir slaptai. Jei taip bus tęsiama strateginio planavimo pertvarka, tai bus įvesta tik daugiau sumaišties ir nebus užtikrintas darnus ir atsakingas šalies vystymasis. Tą pabrėždamos aplinkosauginės nevyriausybinės organizacijos kreipiasi į Vyriausybės kanceliariją, aplinkos ministrą ir Seimo aplinkos apsaugos komitetą ir prašo atidėti programos uždavinių tvirtinimą, kol nebus užtikrintas tinkamas visuomenės informavimas ir dalyvavimas, o taip pat įvertintos visos esminės pastabos.
RAŠTAS DĖL LIETUVOS UPIŲ IR KITŲ VANDENS TELKINIŲ EKOLOGINĖS BŪKLĖS GERINIMO
2019-06-26 Pateikėme LRS Aplinkos apsaugos komitetui pasiūlymą dėl upių ekologinės būklės gerinimo.
Ministre, Lietuvai reikia stipraus aplinkosaugos lyderio
2019-06-20 Pateikėme atvirą laišką aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai.
ŽEMĖS ŪKIS - pAGRINDINIS VANDENS TERŠĖJAS, TODĖL NETURI GAUTI LENGVATŲ NAUDOTI POŽEMINĮ VANDENĮ
2019-05-20 išsiuntėme Seimo aplinkos apsaugos komitetui raštą dėl Žemės gelmių įstatymo pakeitimo, numatančio lengvatą ūkinininkams naudoti požeminį vandenį. Deja, komitetas posėdyje nusprendė šią lengvatą palikti.
RAŠTAS DĖL TRAKŲ VOKĖS DVARO SODYBOS PARKO
2019-04-15 Parėmėme raštą dėl “Trakų vokės dvaro sodybos parko pritaikymas lankymui ir tausojančiam naudojimui” projekto įgyvendinimo, kurį parengė VšĮ „Darnaus vystymosi centras“ ir Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija. Raštu atkreipiamas institucijų dėmesys į tai, kad parke šalinami vertingi želdiniai ir neatsižvelgiama į suinteresuotą visuomenę. Prašoma įvertinti vykdomą projektą ir imtis veiksmų, užkertančių kelią netinkamam lėšų panaudojimui.
Pastabos miškų įstatymo pakeitimams
2019-03-26 Aplinkos ministerijai pateikėme pastabas dėl siūlomų Miškų įstatymo pakeitimų. Mūsų vertinimu, pakeitimai įveda gamtosauginiu požiūriu naudingų nuostatų, tačiau yra ir nerimą keliančių pasiūlymų, kurie sudarys sąlygas vykdyti kirtimus dabar saugomose vertingose gamtiniu požiūriu vietose.
AMBER SEMINARAS: ATSAKĖ, KAIP ATKURTI GERĄ UPIŲ BŪKLĘ LIETUVOJE
2019-03-20 Aplinkos ministerija ir AMBER (angl. Adaptive Management of Barriers in European Rivers) rengia seminarą dėl upių ekologinės būklės gerinimo. Plačiau...
Tvarios finansinės paslaugos: pasirinkti padės ekspertai, apsispręs vartotojai
2019-03-15 Lietuvoje netrukus pradės veiklą Tvarių finansų stebėsenos grupė (TFSG), pateiksianti vartotojams rekomendacijas, kokių finansinių institucijų paslaugas vartoti, o kurių – vengti.
Istorinis susitarimas tarp politinių partijų ir pilietinės visuomenės
2019-03-01 Nacionalinė NVO koalicija, kurios narė yra Aplinkosaugos koalicija, kartu su parlamentinių partijų atstovais pasirašė abipusio įsipareigojimo memorandumą. Šiuo dokumentu įsipareigojama stiprinti savivaldą, skatinti aktyvių gyventojų įtraukimą priimant sprendimus ir diegti dalyvaujamosios demokratijos principus.
KAIMO PLĖTRA PO 2020 METŲ: kalbos apie KLIMATO KAITą IR APLINKOSAUGą
2019-02-21 Žemės ūkio ministerijoje pasirašyta Kaimo plėtros ir žemės ūkio baltoji knyga – strateginis dokumentas, numatantis nacionalinę kaimo plėtros viziją po 2020 metų. Pateikėme pasiūlymus ŽŪM aplinkosaugos klausimais.
Premjere, reikia aplinkos ministro
2019-02-12 Pranešimas spaudai su pozicija dėl aplinkos ministro (ne)skyrimo
Sveika aplinka ir turtinga gamta yra Lietuvos visuomenės turtas. Už tai atsakinga ministerija neturėtų tapti tarpinstitucinių nesutarimų įkaitu. Ministerija privalo turėti vadovą, kad dirbtų kryptingai ir būtų tinkamai atstovaujama aukščiausiu lygiu. Todėl raginame ministrą pirmininką Saulių Skvernelį užtikrinti, kad kuo greičiau pradėtų dirbti tinkamą kvalifikaciją ir vertybes turintis aplinkos ministras. Taip pat kviečiame nedaryti skubotų ir nepasvertų sprendimų dėl ministerijų sujungimo.
Gamtosauginiai Lietuvos kaimo plėtros programos aspektai
2019-02-05 Seminare “Investicijų į Natura 2000 stiprinimas panaudojant ES fondus ir Prioritetinės veiksmų programos (PVP) atnaujinimas” Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas pristatė pranešimą.
Kreipimasis dėl valstybinių miškų tvarkymo
2018-10-01 Aplinkos ministrui nusiuntėme kreipimąsi dėl Lietuvos valstybinių mikšų tvarkymo pakartodami balandžio 6 konferencijoje pristatytas problemas ir pasiūlymus.
Kreipimasis dėl masiškai kertamų miestų medžių
2018-05-18 Aplinkos ministrui, Vidaus reikalų ministrui ir Seimo aplinkosaugos komitetui nusiuntėme bendrą Lietuvos visuomeninių pilietinių organizacijų ir judėjimų kreipimąsi dėl Lietuvos miestuose vykdomų masinių medžių kirtimų.
Kreipimasis dėl atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimų
2018-05-14 Aplinkos ministrui ir Seimo aplinkosaugos komitetui nusiuntėme bendrą kreipimąsi su VšĮ „Žiedinė ekonomika“ dėl atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimų. Kreipimesi išreiškiame palaikymą pakeitimui, numatančiam drausti importuoti ar įvežti deginti skirtas atliekas, ir pakeitimui, numatančiam įvesti nepavojingų atliekų deginimo pajėgumų apribojimą
Pristatytas NVO požiūris į miškų tvarkymą
2018-04-06 konferencijoje „Racionalus miško naudojimas – darnaus miškų ūkio pagrindas“ Aplinkosaugos koalicijos atstovas dr. Žydrūnas Preikša pristatė problemas ir pasiūlymus dėl miškų tvarkymo
Kauno medžių gelbėjimo fondas
2017 metais Aplinkosaugos koalicija atidarė specialią sąskaitą – Kauno medžių gelbėjimo fondą.
Prisidėkite prie medžių išsaugojimo, skirdami paramą bylinėjimosi išlaidoms padengti!