Gamtai reikia tavo pagalbos!

Junkis prie tarptautinės kampanijos #RestoreNature ir pasakyk politikams, kad Lietuvai ir Europai svarbu atkurti gamtą.  Palaikome ES Gamtos atkūrimo reglamentą

KLAUSIMAI-ATSAKYMAI APIE GAMTOS ATKŪRIMO REGLAMENTĄ.

Šia laiškų siuntimo programa kampanijos koordinatoriai surinks Jūsų parašytus laiškus ir keliais etapais prieš balsavimų dienas išsiųs juos parlamentarams. Jūsų asmeniniai duomenys nebus perduodami trečiosioms šalims, parlamentarams siunčiama tik laiškų suvestinė. Siunčiant laišką galima pridėti norimos gamtos nuotrauką, piešinį arba paveikslėlį, tačiau nerekomenduojame to daryti mobiliojoje versijoje dėl techninių nesklandumų.

Prastėjančią Lietuvos gamtos būklę atskleidžia Aplinkosaugos koalicijos parengta aplinkos būklės visuomeninė apžvalga. Europos Komisijos rengiamas Gamtos atkūrimo reglamentas yra labai svarbus apgręžiant šias tendencijas. Šiuo reglamentu bus nustatyti teisiškai privalomi gamtos atkūrimo tikslai ir terminai ES narėms. Europos Komisijai priėmus Reglamentą, kiekviena šalis narė pasirengs ir įgyvendins savo Nacionalinį atkūrimo planą. Svarbu, kad Lietuva pasinaudotų šia galimybe, vadovautųsi reglamento suteikiamomis gairėmis ir prisiimtų įsipareigojimus, kad išspręstų Lietuvos biologinės įvairovės nykimo krizę. Todėl #RestoreNature kampanija yra labai svarbi ir Lietuvos gamtai. 

#RestoreNature yra tarptautinė Europos nevyriausybinių organizacijų ir visuomenės kampanija, siekianti parodyti sprendimų priėmėjams Europos Parlamente ir savo valstybėse, kad gamtos mums reikia ir mes norime, kad būtų priimtas ir įgyvendintas Europos Komisijos pasiūlytas Gamtos atkūrimo reglamentas.

Birželį ir liepą Gamtos atkūrimo reglamentas svarstomas Europos Parlamente. Nuo sprendimų priėmėjų Europos Parlamente ir valstybėse narėse priklausys, ar reglamentas bus priimtas ir ar juo numatyti pasiekti tikslai nebus sumažinti.

Yra nemažai savo interesus turinčių grupių, nepalaikančių Gamtos atkūrimo reglamento ir siekiančių jį blokuoti arba sumažinti jo ambicijas. Todėl mes, suprantantys, kad nuo gamtos priklauso žmonijos gerovė ir išlikimas, turime kalbėti ir šaukti, kad mums reikia gamtos ir principingas Gamtos atkūrimo reglamentas mums reikalingas!

Pasaulis išgyvena biologinės įvairovės nykimo krizę. Vertinant viso pasaulio mastu, laukinės augalijos ir gyvūnijos populiacijų gausa nuo 1970 iki 2018 m. sumažėjo 69 %. Lietuvoje šiuo metu skaičiuojamas vienintelis kaimiškų vietovių paukščių gausos indeksas – jis rodo reikšmingą kaimiškų vietovių paukščių populiacijos mažėjimą. Europos Komisijos duomenimis, 80 % ES svarbos gamtinių buveinių tipų yra blogos būklės, vienos iš trijų bičių ir drugelių rūšių gausa mažėja.

Gamtos atkūrimo reglamentas skiriasi nuo anksčiau priimtų gamtos apsaugos teisės aktų ir veiksmų planų tuo, kad teisiškai įpareigos ES valstybes nares pasiekti numatytus gamtos atkūrimo tikslus. Iki šiol ES gamtos apsaugos teisės aktų įgyvendinimas buvo nepakankamas ir pasiekta gamtos atkūrimo pažanga - menka.