Pranešimai

2021-12-08 Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginiame plane nebeliko aplinkosauginių įsipareigojimų, o Žemės ūkio ministerija nesiima būtinų priemonių, kad būtų sustabdytos gilėjančios dirvožemio erozijos, vandenų taršos ir biologinės įvairovės nykimo problemos.

Plačiau...

2021-12-06 Dešimtys nevyriausybinių organizacijų kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Premjerę Ingridą Šimonytę atkreipdami dėmesį į ydingą Lietuvos žemės ūkio politikos formavimą.

Plačiau...

2021-10-28 Š. m. spalio 27 dieną nemedieninius interesus Nacionaliniame miškų susitarime (NMS) atstovaujančių sektorinių grupių atstovai susitiko su LR Aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir pristatė siūlymus, kurie padėtų užtikrinti lygiavertiškąskirtingų interesų grupių atstovavimą Lietuvos miškų politikoje bei supažindino ministrą su pagrindinėmis idėjomis iš jų parengtų vizijų.

Plačiau...

DAUGIAU NEI 80 NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ IŠREIŠKĖ PALAIKYMĄ ES MIŠKŲ STRATEGIJAI

2021-10-25 Aplinkosaugos koalicija kartu su daugiau nei 80 kitų Europos nevyriausybinių organizacijų pasirašė tarptautinės Fern organizacijos inicijuotą kreipimąsi, kuriame ragina politikus ir atsakingas institucijas palaikyti ES miškų strategiją. Rašte įvardinamos ir trys svarbiausios iniciatyvos, padėsiančios užtikrinti miškų ilgaamžiškumą: nuosekli miškų stebėsena ir duomenų kaupimas; tvaraus miškų valdymo rodiklių laikymosi užtikrinimas; gamtinės miškininkystės praktikų laikymasis bei pirmykščių ir brandžių miškų apsauga.

Plačiau...

2021-09-16 Aplinkosaugos koalicija kartu su Lietuvos entomologų draugija paruošė ir LR aplinkos ministerijai pateikė pasiūlymus Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės veiksmų planui 2021-2030 metams. Rašte atkreipiamas dėmesys į būtinybę pradėti nuosekliai stebėti vabzdžių apdulkintojų populiacijas ir vertinti jų būklę, nes tokie stebėjimai padėtų sekti ir šalies biologinės įvairovės būklę įvairiose ekosistemose.

Plačiau...

2021-09-13 Aplinkosaugos koalicijai atlikus gyventojų apklausą, paaiškėjo, kad du trečdaliai visuomenės pritaria, jog Lietuvos dirvožemis turi būti geriau saugomas, todėl žemės ūkio parama turėtų būti skiriama labiau dirvožemį tausojančiam ūkininkavimui. Daugiau nei pusė apklausos dalyvių pritaria, kad dirvožemio apsaugą ir naudojimąsi reikia įtvirtinti atskiru Dirvožemio įstatymu.

Plačiau...

2021-07-22 Aplinkosaugos koalicija įvertino Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027m. strateginio plano „žaliosios architektūros” pasiūlymą, kuris š.m. liepos 8 d. buvo pristatytas LR žemės ūkio ministerijos ir LR aplinkos ministerijos organizuotame susitikime.

Plačiau...

2021-06-08 Lietuvoje yra stebimas dirvožemio būklės prastėjimas, todėl nedelsiant būtina imtis veiksmų norint jį išsaugoti, teigia aplinkosaugos ekspertai ir šioje srityje dirbantys mokslininkai. Nerimą kelia nuosekliai mažėjanti dirvožemio organinė anglis, nuo kurios priklauso dirvožemio kokybė, derlingumas.

Plačiau...

2021-03-20 Pernai darbą pradėjusi Vyriausybė dirba jau šimtą dienų, todėl įvertinome jos veiklos pradžią aplinkosaugos srityje.

Plačiau...

2021-02-21 Koronaviruso krizė pabėrė ne tik rūpesčių, bet ir pinigų. Europos Sąjunga savo narėms žada milijardus eurų atsigavimui po pandemijos, tik suplanuok kaip juos panaudosi. Kaip ir kur bus paskirstyti šie milijardai, kur nueis pinigai? Kas visa tai sužiūrės?

Plačiau...

2020-10-13 Baltijos šalių aplinkosaugos, visuomenės, verslo, mokslo bei jaunimo organizacijos prieš Briuselyje vyksiantį Vadovų Tarybos susitikimą išplatino bendrą kvietimą Baltijos šalių lyderiams palaikyti ambicingus tikslus kovoje su klimato kaita.

Plačiau...

2020-09-30 Tai, kokias partijas išsirinksime smarkiai atsilieps ir tam, kaip bus tvarkomasi su šiuo metu Lietuvai ir Europai svarbiausiais aplinkosaugos klausimais. Aplinkosaugos koalicijos atliktas partijų rinkimų programų vertinimas rodo, kad partijų ambicijos klimato kaitos, gyvosios gamtos apsaugos, žiedinės ekonomikos ir kitose srityse smarkiai išsiskiria: vienos demonstruoja gana neblogą aktualijų išmanimą, o kitos kai kurias temas visiškai ignoruoja.

Plačiau...

2020-09-11 Mokslininkai ir aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų atstovai LR Seimui pateikė poziciją, prieštaraudami rugsėjo 3 d. Seimo nario ir Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Juozo Imbraso iniciatyvai keisti LR Vandens įstatymą, siekiant įteisinti paramą hidroelektrinių operatoriams ir taip sudaryti išskirtines sąlygas hidroenergetikos verslui vykdyti savo veiklą.

Plačiau...

2020-05-13 Šią savaitę visuomenė ir politikai skyrė daug dėmesio aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos patvirtintai naujai Medžioklės taisyklių redakcijai, kuria buvo įteisinti lankai, naktinė medžioklė su šunimis bei padaryta kitų nepriimtinų pakeitimų.

Plačiau...

2020-05-12 Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pasirašytoje Medžioklės taisyklių redakcijoje įteisinti lankai medžioklėje susilaukė didžiulio visuomenės ir politikų dėmesio bei pasipiktinimo. Po kritikos lavinos šiandien ministras paskelbė apie sprendimą išbraukti lankus iš atnaujintų Medžioklės taisyklių. Tačiau to nepakanka.

Plačiau...

2020-05-10 Gegužės 8 dieną aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pasirašė naują Medžioklės taisyklių redakciją, kuria įteisinama medžioklė lankais, taip pat priimti kiti medžioklės suvaržymus mažinantys ir medžioklės kontrolę galimai silpninantys pakeitimai.

Plačiau...

2020-03-20 Šiandien, pasaulinę Žemės dieną, Aplinkosaugos koalicija kreipėsi į Prezidentą, Seimo Pirmininką, Ministrą Pirmininką ir Aplinkos ministrą, prašydama užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama susiklosčiusia situacija dėl koronaviruso pandemijos.

Plačiau...

2020-02-17 Aplinkosaugos koalicijos ir AAG „Baltijos vilko“ pranešimas spaudai apie Žemės ūkio ministerijos patvirtintas vilkų žalos prevencinių priemonių rėmimo taisykles.

Plačiau...

2020-01-16 Šiandien vykusioje spaudos konferencijoje aplinkosauginių NVO atstovai atkreipė dėmesį, kad Vyriausybė ateinantį dešimtmetį ir toliau planuoja tik imituoti aplinkos apsaugą. Jų teigimu, kaip „Grigeo“ ekologiškumas, panašu, buvo skirtas tik viešiesiems ryšiams, taip ir Lietuvos aplinkosauga ​–​ tik atsiskaitymui Europos Sąjungai.

Plačiau...

2020-01-08 Šiandien Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas ir Aplinkosaugos koalicija pakvietė Lietuvos vartotojus susilaikyti nuo „Grigeo“ įmonių grupės gaminių įsigijimo, iš esmės taip paskelbiant produkcijos boikotą.

Plačiau...

2019-09-27 Aplinkosaugos koalicija pasigenda ambicingų Lietuvos veiksmų sprendžiant klimato kaitos krizę ir dalyvauja šiandien vyksiančiose Eitynėse už ateitį, pabrėždama, kad klimato ir ekologinė krizės yra Lietuvos nacionalinio saugumo klausimas, kuris turi būti sprendžiamas ryžtingai ir neatidėliojant.

Plačiau...

2019-06-20 Aplinkosaugos nevyriausybinių organizacijų koalicija pateikė atvirą laišką aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai.

Plačiau...

2019-03-15 Lietuvoje netrukus pradės veiklą Tvarių finansų stebėsenos grupė (TFSG), pateiksianti vartotojams rekomendacijas, kokių finansinių institucijų paslaugas vartoti, o kurių – vengti.

Plačiau...

2019-02-12 Pranešimas spaudai su pozicija dėl aplinkos ministro (ne)skyrimo

Sveika aplinka ir turtinga gamta yra Lietuvos visuomenės turtas. Už tai atsakinga ministerija neturėtų tapti tarpinstitucinių nesutarimų įkaitu. Ministerija privalo turėti vadovą, kad dirbtų kryptingai ir būtų tinkamai atstovaujama aukščiausiu lygiu. Todėl raginame ministrą pirmininką Saulių Skvernelį užtikrinti, kad kuo greičiau pradėtų dirbti tinkamą kvalifikaciją ir vertybes turintis aplinkos ministras.

Pranešimas...